Войнилівська територіальна громада
Калуського району Івано-Франківської області (на стадії наповнення)
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Вибираємо якісну свічку та правильно нею користуємось на випадок відключень світла

Дата: 05.12.2022 11:49
Кількість переглядів: 1119

   Фото без опису

     Під час перебоїв з електропостачанням люди часто запалюють вдома свічки. Нині вибір надзвичайно широкий. Але чи можуть нашкодити свічки людині, залежить від тривалості їх використання та матеріалу, з якого вони виготовлені.

          Воскові свічки або свічки з бджолиного воску, по-іншому їх називають «церковні свічки» (містять 48% парафіну і 52% бджолиного воску). Такі свічки виготовляються з натурального бджолиного воску, спеціально очищеного. Воскові свічки ‒ найбільш екологічні, безпечні та без різкого запаху, мають унікальні дезінфікуючі властивості. Бджолиний віск майже не горить, він тільки плавиться. Тому не залишає кіптяви, чорного нагару. Іноді до складу маси додають трохи парафіну. Але в строгому процентному співвідношенні, щоб не порушити природні властивості воску.

         Свічки з натурального воску дістали схвалення дослідників, під час їхнього горіння в повітря не виділяються шкідливі речовини.

        Свічки з рослинного воску - стеаринові. Стеарин виробляється з різних олій, зокрема, пальмової. Стеаринові свічки матові, з пальмового воску ‒ тверді й нежирні. Горять вони практично без запаху. Є свічки із соєвого свічкового воску. Вони матово-білого кольору, при нагріванні матеріал стає рідким і прозорим з "молочним" запахом. Із кокосового воску свічки дорожчі за пальмові і соєві, горять також довше за інші (1 см – до 5 год.). Однак їх рідко можна знайти у магазинах.

          Загалом, стеаринові свічки в основному використовують для ароматизації в косметичних і лікувальних цілях, а також для домашнього релаксу, так як їхня жирова основа добре вбирає різноманітні ароматичні суміші. Стеаринові свічки довго горять і майже не плавляться. Крім того, стеаринова свічка виділяє дуже концентрований аромат, тому її рекомендується застосовувати у великих приміщеннях. У приміщеннях меншого розміру краще застосовувати гелеві свічки.

          Гелеві свічки створюються зі спеціального свічкового гелю (в основі гелеподібні мінеральні олії або гелеподібні синтетичні вуглеводні). Це прозора речовина, що складається з гліцерину, желатину і таніну. Такі свічки безпечніші, ніж ті, що зроблені з технічного парафіну. Але в гелевих свічках є нюанс – декоративний наповнювач. При згорянні тканина і пластмаса можуть виділяти неприємний запах, до того ж вони легко спалахують і вогонь може стати неконтрольованим.

          Тепер щодо парафінових свічок. Парафін – це продукт перегонки нафти, його отримують зі сланцю і нафти. Без домішок і без додаткового очищення він має неприємний запах. Є свічки, зроблені з парафіну високого ступеня очищення, та ті, в які додають ароматизатори. Що більше в складі свічки погано очищеного парафіну, то більше від неї кіптяви. Буде також нерівномірне полум'я і чорний "наліт" під час горіння. Зловживати парафіновими свічками, спалюючи їх одну за одною, не варто. Справа в тому, що під час того, як горить така свічка, в повітря викидається чимала кількість канцерогенів. Зокрема, людина починає вдихати толуол і бензол. Ці речовини діють на організм отруйним чином. У малих дозах вони не спровокують різкого погіршення здоров'я, проте якщо часто палити свічки та дихати цими отруйними випарами, то це може призвести до серйозних захворювань. Медики відзначають, що зазначені канцерогени здатні провокувати ракові захворювання, викликати астму і шкірні захворювання. Бензол має канцерогенну, мутагенну, алергенну дії. Толуол – це отрута загальнотоксичної дії, який викликає хронічне отруєння і стрес, ендокринні порушення. Крім того, бензол і толуол дуже негативно позначаються на стані крові і центральної нервової системи (накопичуються в основному в клітинах нервової системи). В цьому і полягає основний великий недолік парафінової свічки.  При користуванні такими свічками необхідно робити перерви та провітрювати приміщення.

      Слід памятати, коли свічка коптить, у повітря виділяється чадний газ. У невеликій кількості він не завдасть зовсім серйозної шкоди для здоров'я людини, однак якщо неякісні свічки використовуються, знову ж таки,  регулярно, а особливо у вечірній час, то проблеми з самопочуттям не змусять себе довго чекати. Велика кількість палаючих свічок створює в приміщенні дуже важке повітря. Як правило, в кімнаті стає задушливо. Це може спровокувати отруєння, погіршення самопочуття. Можуть виникнути: запаморочення, задишка, головні болі, безсоння, інші порушення сну, відчуття нудоти та нестачі кисню, бронхіальна астма, алергічні реакції, перепади тиску та інше. Приміщення після спалювання свічок треба провітрювати обов’язково. Це дозволить наповнити кімнату свіжим повітрям, киснем, позбавить від диму і специфічних запахів.

         У використанні ароматичних свічок ховається своя додаткова шкода для здоров'я людини. Ароматичні свічки, у яких присутні натуральні компоненти (ефірні олії), також не є безневинними. Ефірні олії, які додають в свічку, негативно реагують на процес нагрівання. Їх хімічний склад змінюється, ефірні олії стають токсичними. Ці випари є такими ж токсичними, як і сигаретний дим. Подібне знову може привести до інтоксикації і, щонайменше, до головних болів, бронхіальної астми, екземи. Фахівці не рекомендують застосовувати ароматичні свічки дуже часто. Більше того, вони не повинні горіти довше півгодини, а після використання обов'язково треба добре провітрити приміщення.

         При запалюванні свічок вдома, слід подбати особливо про здоров’я дітей, людей похилого віку, людей із вже наявними хронічними захворюваннями.

         При виборі свічок, купувати краще сертифіковані у вузькоспеціалізованих магазинах. Оскільки в торгівельній мережі крім свічок вітчизняного виробництва наявні й імпортного, то обов’язково уважно ознайомлюйтесь з маркуванням на виробі. Зверніть увагу, що часто на етикетці чітко вказане застереження, що у житловому приміщенні таку свічку палити заборонено (перекреслений житловий будинок).


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь